Historie JK

Jezdecký klub výzkumného ústavu živočišné výroby v Uhříněvsi byl v nové podobě založen kolem roku 1976.
V těch dobách zde byli koně jako Gábina, Dita, Gama, Regina, Uganda, Norika a další. Vzpomeneme si i na jedny z prvních členů oddílu: Ing. Václav Kudrna, Pavel Gutvirt, Ing.Gabriela Procházková, Otakar Petr, Jiří Štětka.

Po zlomovém roce 1989 v oddíle působila skupina dorostenců, např.: Miroslav Kadlec, Káča Štastná, Lenka Horká, Simona Králíková, Katka Burianová, Vladimíra Kozáková, Ivana Kovaříková, Eva Hlaváčková, kteří měli k dispozici Salamandra, Simonu, Queen Anne, Perlu, Litvu, Cévu, Centu.

Měli bychom si připomenout úspěch Ing. Václava Kudrny, kdy v roce 1991 zvítězil v soutěži mini-maxi, kde s klisnou Litvou překonal výšku 183cm. Martina Frízková s klisnou Karmen se úspěšně zúčastnila Mistrovství republiky žen v parkuru stupně "S" na Trojském Ostrově a Gábina Procházková velmi dobře absolvovala drezúrní soutěže s klisnou Perlou.

V dnešní době má JK 31 aktivních členů a v boxech a na pastvině 20 koní vlastního chovu. Momentálně nejúspěšnější klisnou je Kristýnka, která s jezdcem Jiřikem Malíkem startuje v soutěžích stupně S.

 

 

 

Norika

 

Flétna + Irena Brchaňová

 

Flétna + Irena Brchaňová

 

 

Centa

 

Céva

 

Faun

 

Litva